03124848417

Finans Yönetimi

Finansal verilerinizi en iyi şekilde yorumlayarak alacağınız doğru stratejik kararlar ile hem verimliliğinizi artırın hem de büyüme sağlayın! Adin-S, kritik finansal fonksiyonları ile operasyonel işlemlerin gerçekleşmesini, analiz ve raporlama yeteneği ile doğru bilgiye anında ulaşmanızı sağlar. Stratejik kararlarınız için oluşturduğu güvenilir altyapı ile finansal performansınızı artırır. Mevzuata tam uyum sağlayan Adin-S, artan rekabet ortamının ve küreselleşen ekonominin gereği yeni pazarlara açılan işletmeler için uluslararası operasyonlara da tam destek sağlar. Esnek döviz sistemi ve raporlama yapısı ile uluslararası faaliyetlerinizin takibi ve kârlılık analizi konusunda güncel ve doğru bilgi akışı sağlar. Firmanızın alıcı ve satıcı cari hesaplarını, banka, çek ve senet takibini, kredi kartı ve kasa işlemlerini kapsar, nakit akışını yönetir. Ödeme ve tahsilat planı tanımları ise, her tür ihtiyaca cevap verecek şekilde esnektir. Belirlenen limit ve kurallar çerçevesinde, risk takibinin yapılmasını ve elektronik ortamda ihtar gönderimini sağlar. Ayrıca alınan/verilen teminatların yönetiminin yanı sıra teminata verilen çek, senet, rehin edilen menkul değer ve ipotekler ile diğer teminatların da takibini yapabilirsiniz. Adin-S’in banka kredi takip özelliği, bankalardan aldığınız ticari kredileri etkin biçimde izlemenizi sağlar. Banka kredi takip özelliğini kullanarak hem teminat karşılığında, hem de teminatsız olarak aldığınız nakdi kredilerin takibini yapabilirsiniz. Kredi geri ödemesi, bakiye ve kalan borç durumunuzu her an güncel olarak görebilirsiniz. Kredilerinizi sisteminize tanımladıktan sonra her krediye geri ödeme planı bağlayarak, nakit akışınızı takip edebilirsiniz. Kredi geri ödemelerinizi yine sistem üzerinden gerçekleştirebilir ve raporlar üzerinden kredi hareketlerinizi izleyebilirsiniz.

Finans, firmanın stoklar dışındaki varlıklarının tanımlandığı, bunlar arasındaki işlemlerin kaydedildiği ve izlendiği bölümdür. Finans bölümünde,

 • firmanın mal aldığı ve satış yaptığı müşteri ve satıcı firmalara ait tanımlar,
 • firmanın çalıştığı bankalara ve banka hesaplarına ait tanımları,
 • ödeme/tahsilat planı tanımları ve ödeme/tahsilat planı grupları,
 • teminatlar,
 • kasa tanımları,
 • ödeme aracı olarak kullanılan çek ve senet işlemleri,
 • cari hesap işlemleri,
 • banka işlemleri,
 • banka kredileri,
 • banka kredi taksitleri,
 • kasa üzerinden yapılan işlemler,
 • günlük kur değerleri

kaydedilir. Tüm bu tanım ve işlemler için Finans Bölümü menü seçenekleri kullanılır.

Adin-S Finans, alıcı ve satıcı cari hesaplarının, bankanın, kredi kartlarının, çek ve senetlerin takibini ve kasa işlemlerini kapsar, nakit akışınızı yönetir. Ödeme ve tahsilat planı tanımları ise her tür ihtiyacınıza cevap verecek şekilde esnektir. Belirlenen limit ve kurallar çerçevesinde risk takibinizin yapılmasını sağlar. Bankalardaki ticari ve kredi hesaplarınızı, hesap türü seçerek kaydedebilir, bu hesaplara ait hareketleri yerel para birimi yanında dövizli olarak da izleyebilirsiniz. Kredi kartları ile ilgili banka hesaplarını tanımlayabilir, ilgili komisyonları girerek geri ödeme planları oluşturabilirsiniz. Kredi kartları ile yaptığınız satışlarla ilgili bankadan gelecek ödemeleri izleyebilirsiniz.